16 Haziran 2010 Çarşamba

Mürüvet dolu günler...

Merhaba, bu yazımı Aysel ve Birsen'e armağan ediyorum:) Zira kendileri her gün "ay neden yazmadın bloğunu" diye sitem eder oldu:)

Evvelden Ayşe didiklerdi .Neyse ki şimdi bloğumdan çok daha önemli bir uğraşı var. Hatta bloğumla karşılaştırmam bile Ahmet Emin bebeğe haksızlık olur. Evet güzel gelişmeleri yazarken atlamış olduğumu farkettiğim bu güzel haberi geç de olsa yazayım. Ben tatildeyken Ayşe'nin biricik oğluşu Ahmet Emin dünyaya geldi. "Ben gelene kadar sakın doğurma ,tut" desem de dinlemedi ve geliverdi dünyamıza Ahmet Emin:)). Ayşeciğim bir kez de buradan tebrik edeyim seni ,hayırlı uğurlu olsun, çok güzel bir anne olacağına eminim.Evladını hayırlı bir evlat olarak büyütmen için sana kolaylıklar diliyorum. İkinizi de kocuman öpüyorum şekerler...

Gelelim rutin gelişmelere. Dün Birsen'in doğum günüydü ve biz Nurgül ile, Aysel'de olan Birsen'i görmeye gittik. Saliha da katıldı bizlere. Nice yıllara sevgili arkadaşım, her yılın huzurlu geçsin... Bu arada bizleri evinde ağırlayan ve harika mamalarla rejimimi sekteye uğratan Aysel'e de hem teessüf,hem teşekkür ederim:))) Evet dün itibari ile rejime girdim. Bu kez yapabilecek miyim ,hepbirlikte göreceğiz:)

Pazartesi ve Salı günü evdeydim.

Pazar günü kuzenim Emre'nin nikah törenine katıldık.Emreciğim inşallah bir ömür boyu mutlu olacağın bir yuvan olur. Nikahtan sonra önce düğün evine gittik ,ardından Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan Yardımeli Derneği'nin Kardeşlik Gecesi'ne Ayşe ,Meral ablam ,Nigar ablam ve ailesi ile birlikte katıldık.

Cumartesi günü Serap ile birlikte Birsen'deydek. Eski dostlarla bir araya gelip, sakin,bol muhabbetli ,harika bir gün geçirdim. Ev sahibeliğin için tekrar teşekkürler Birsen. Akşam Birsen benimle döndü ve eşi köye giden Aysel'de kaldık birlikte. O gece Özge ve Saliha da bizlerleydi.

Cuma akşamı evdeydim.

Perşembe akşamı da evde olmalıyım:)

Çarşamba akşamı Sevin ile birlikte Fatma'ya gittik. Fatma'nın yeni taşındığı evine ilk kez gidişimiz ve kalışımızdı. Yine bizi çok güzel ağırladı. Fatma'nın komşusu,benim kuzişim Ülkü de aramıza katılınca okey oynadık birlikte. Dostlarla geçen vakit ne güzel.Güle güle ve saadetle otur yuvanda Fatmacığım.

Salı ve Pazartesi akşamı sanırım evdeydim.

Cumartesi günü halamın torunu Mehtap ablamın oğlu Burak'ın sünnet merasimine katılmak için Yalova'ya gittim. Biletimi netten yanlış almışım, hem biletim yanınca hem de saatlerim feribot saatini beklemekle geçince Cumartesi sabahı epey bir gerildim. Fakat Gökçedere'ye binmek üzere bindiğim minübüste cam kenarında oturup bol yeşillikli yolları seyrederken dinlediğim sanat müziğinin etkisi ile gerginliğim yok olmaya başladı:) Mehtap ablamların yazlık evine vardığımda sadece bir gün önceden giden annem ve Şazo yengem vardı. Gelecek olan kalabalık sülalemize yemek yapmaya girişmişlerdi. Biraz dinlenip hemen tehermale gezmeye gittik sonradan gelen kuzenlerle. Çay bahçesinde oturup muhabbet ettik. Ayaklarımızı kaplıca suyuna soktuk. Her geçen saat kalabalıklaşmaya başladık,çoğaldık durduk:) Ben hazır biletim yanmışken ve bu kadar yolu aşmışken kaplıca suyundan da yararlanayım diye kuzen Ayşe ile hamama gittim:) Sünnet kınasının yapılacağı saate kadar sıcak suda bol bol gevşemenin rahatlığını yaşadık . Şansımıza kimse olmayınca hamamı kapatmış gibi olduk. Oteller haricinde ilk kez bir hamama gittim,çok keyifliydi. Tamamen rahatladıktan sonra da kınada bol bol döktürdüm:) Çocuklarla çok eğlendik doğrusu. Kalabalık sülalemle bir arada olmak bile harikaydı zaten.Bu kadar yoğun geçen bir günün ardından geceleyin Mehtap ablamın bizim için tuttuğu evlere dağıldık.

Pazar günü peyderpey yapılan kahvaltının ardından hazırlanıp düğünün yapılacağı mekana gittik. Mekan,konsept,program ve yemekler harikaydı. Burak Osmanlı padişahları gibi omuz üstünde ,mehter marşı eşliğinde tahtta el sallayarak girdi mekana. Üstünde Burak yazan kocaman bir gemi pastasının gelişi de mehter eşliğindeydi. İlk etapta dua okunarak başladı program. Sonra piyanistin çaldığı hafif müzik eşliğinde yemekler yenildi . Burak'ın sınıf arkadaşları harika bir dans gösterisi yaptılar sonra. 7 yaşındaki çocukların bu kadar güzel bir gösteriye imza atmaları bizi çok şaşırttı ve sevindirdi. Emeği geçen öğretmenlerini de kutlarım. Ve daha sonra oyun havalarına geçilip bizim kurtlu sülalenin pistten inmemesi sağlandı:) O gün havayağmurlu olsa da bizler için çok ama çok güzel bir gündü. Allah büyük muradını da göstersin Burak:) Düğün dönüşü eniştem Yenikapı'dan bizi almaya gelince Sütlüce'ye uykuluk yemeğe gittik birlikte o akşam.

Anlatacak çok şey vardır eminim ama yeter bu kadar:) Kal sağlıcakla günlükcağazım:) Hoşçakal...

Hiç yorum yok: