26 Haziran 2010 Cumartesi

İyi hal, nerdesin?

Merhaba,biliyorum bu ara hayatımda büyük yeri olan bloğumu ihmal ediyorum:( Son zamanlar, uzun zamandır yaşadığım halsizlik daha da arttı. Güzel düşünmeye çalışan ben,olumsuz düşüncelerin etkisi altına girdim.Kötü bir şeyimin olduğunu düşünür oldum.İnş bu düşüncelerden sıyrılabilirim. Uzun zamandır yine uykusuzluk çekiyorum ki son iki haftadır abartısız en fazla 2 saat uyuyorum.Haliyle bu kadar az uyumak beni halsiz bırakıyor.Aynı zamanda diyete de girdim ,o da bu durumuma etki sağlıyor.Hep bitkinim. Dün artık fenalaşınca iş yerime eczaneden birini çağırdılar ve kan şekeri ölçümünde 49 değer çıktı.Herkes kafama bir şey taktığımı düşünüyor. Çoğunluk ev alarak borç altına girmemi taktığımı söylüyor. Bilmiyorum,elbette düşünüyorum ama o kadar canımı da sıkmyorum.Biliyorum ev almamı nasip eden Allah,bana yardımcı da olur.

Dün bu halsizlikle arkadaşım Serap'a verdiğim sözü tutma telaşesine de girdim.Önceden sözleşmiştik ve o yola çıkmıştı. Bu sebepten yolda yığılmamak için dua ede ede Forum İstanbul'a gittim. Allah'tan iş yerimdeki halimden daha iyiydim.Oradan da daha yakın olduğu için Nilü'ye gittim.

Perşembe günü evdeydim.Malum Aşk-ı Memnu finali vardı:) Yeliz ile birlikte izledik. Aysel'in kızı Hacer de o gece bizde kaldı.

Çarşamba günü Elmas,Deniz,Saliha ve Ayşe ile Sütlüce'ye uykuluk yemeğe gittik.Uzun zamandır kızlarla bir araya gelmemiştim,güzel oldu.Oradan da bize gelip kahve içtik.

Salı günü evdeydim.

Pazartesi günü umreden dönen Hilal'i görmeye gittim. Öncesinde Hilal'in oğlu Asaf'ın ve Aylin'in kızı Sahra'nın ana okulu gösterisini izledik Muammer Karaca'da. Çok güzel bir gösteriydi. Ben o minikleri izlerken acayip duygulanıyorum. Hem gözümden yaş akıyor,hem dudaklarım yanaklarıma kadar uzanan bir tebessüme bürünüyor:) Hilal'e annem,Zübüş teyzem ve Saliha da geldi.Ve daha bir dolu misafir vardı elbette.

Pazar günü Nilü' de kahvaltı ettikten sonra yeğenim Alperen'in gösterisine gittik annem,teyzem,Ülkü ve kızı,Saliha,Nilü,eniştem ve Ömer ile.Bu yaşta ikinci sahneye çıkışı idi Alp'in. Yine harikaydı. Bütün çocuklar harikaydı. Kapsamlı ve profesyonel bir gösteriydi.Yine mest oldum:) Seni seviyorum Alperen,bize bu mutluluğu yaşattığın için teşekkür ederim teyzeciğim sana.

Cumartesi günü bol bol temizlik yaptıktan sonra Ülkü ve teyzemle yorgunluk çayı içtim. O gün Nilü de bizdeydi akşam da daha öncede planladığımız gibi annem,yeğenlerim,Saliha,Teyzoş,Ülkü,eşi ve kızı,Rukiş,eşi ve çocukları ile Karaköy'e balık ekmek yemeğe gittik. Ailecek bir şeyler yapmak çok hoşumuza gidiyor.Özellikle teyzem geldiğinde. Teyzem'in sıkıntılı durumunun büyük çoğunluğu sona erdi inş. Kendini aldattığını öğrendiği eniştemi tereddütsüz boşadı. Elbette çok acı çekti,hala da çekiyor. Ama kararlığına hayran olmamak elde değil. Ben eniştemi çok severdim, çok da iyi anlaşırdım.Ama teyzemi üzdüğü için onu affedemiyorum. Teyzem bu yaşta hiç bir ekonomik geliri olmadığı halde bu duruma katlanmak zorunda olmadığını bilip, kendini aldatan ve haksızlığın en büyüğünü yapan eniştemi tek celsede boşadı. Bütün kadınlara daörnek olmasını istiyor. Kimse kimseye mecbur değil. Yaşadıklarımızı sadece kadere bağlayamayız. Tercihimiz sebepler göstererek mutsuzluk olmamalı,ne pahasına olursa olsun. Bu arada balık-ekmek merasiminden sonra bizim evin yanındaki parkta çay,çekirdek sefası yaptık geç saatlere kadar:)

Cuma günü Şeyma'nın kına gecesi vardı. Tüm hemşehrilerim kınadaydı:) İki taraf da köylümüz olunca bu kadar tanıdıkla öpüşmek,koklaşmak epey sıkıcı oldu,malum havalar da sıcak:) Biz biraz kınadan erken ayrılıp Aysel ile Nurgül'e kahve içmeye gittik. Haliç'in renkli manzarasını izleyerek terasında hoş sohbet ettik birlikte. O gece Nilü ve çocuklar bizde kaldı.

Perşembe akşamı kandil idi. Zübüş teyzem bize gelince kuzen Rukiş ve Ülkü de kandilleşmeye geldiler bize. O gün de evin sıcak havasına daha fazla dayanamayıp kendimizi parka attık.

Yine çok uzun oldu yazmayalı. Ve yine çok uzun oldu yazı:) İyi halime dönmek dileğiyle...


Kalıcı Bağlantı Yorum (yok) Yorum yaz! Etiketler : ...

Mürüvet dolu günler...
16/6/2010 · Kategori: guncem , Günlük

Merhaba, bu yazımı Aysel ve Birsen'e armağan ediyorum:) Zira kendileri her gün "ay neden yazmadın bloğunu" diye sitem eder oldu:)

Evvelden Ayşe didiklerdi .Neyse ki şimdi bloğumdan çok daha önemli bir uğraşı var. Hatta bloğumla karşılaştırmam bile Ahmet Emin bebeğe haksızlık olur. Evet güzel gelişmeleri yazarken atlamış olduğumu farkettiğim bu güzel haberi geç de olsa yazayım. Ben tatildeyken Ayşe'nin biricik oğluşu Ahmet Emin dünyaya geldi. "Ben gelene kadar sakın doğurma ,tut" desem de dinlemedi ve geliverdi dünyamıza Ahmet Emin:)). Ayşeciğim bir kez de buradan tebrik edeyim seni ,hayırlı uğurlu olsun, çok güzel bir anne olacağına eminim.Evladını hayırlı bir evlat olarak büyütmen için sana kolaylıklar diliyorum. İkinizi de kocuman öpüyorum şekerler...

Gelelim rutin gelişmelere. Dün Birsen'in doğum günüydü ve biz Nurgül ile, Aysel'de olan Birsen'i görmeye gittik. Saliha da katıldı bizlere. Nice yıllara sevgili arkadaşım, her yılın huzurlu geçsin... Bu arada bizleri evinde ağırlayan ve harika mamalarla rejimimi sekteye uğratan Aysel'e de hem teessüf,hem teşekkür ederim:))) Evet dün itibari ile rejime girdim. Bu kez yapabilecek miyim ,hepbirlikte göreceğiz:)

Pazartesi ve Salı günü evdeydim.

Pazar günü kuzenim Emre'nin nikah törenine katıldık.Emreciğim inşallah bir ömür boyu mutlu olacağın bir yuvan olur. Nikahtan sonra önce düğün evine gittik ,ardından Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan Yardımeli Derneği'nin Kardeşlik Gecesi'ne Ayşe ,Meral ablam ,Nigar ablam ve ailesi ile birlikte katıldık.

Cumartesi günü Serap ile birlikte Birsen'deydek. Eski dostlarla bir araya gelip, sakin,bol muhabbetli ,harika bir gün geçirdim. Ev sahibeliğin için tekrar teşekkürler Birsen. Akşam Birsen benimle döndü ve eşi köye giden Aysel'de kaldık birlikte. O gece Özge ve Saliha da bizlerleydi.

Cuma akşamı evdeydim.

Perşembe akşamı da evde olmalıyım:)

Çarşamba akşamı Sevin ile birlikte Fatma'ya gittik. Fatma'nın yeni taşındığı evine ilk kez gidişimiz ve kalışımızdı. Yine bizi çok güzel ağırladı. Fatma'nın komşusu,benim kuzişim Ülkü de aramıza katılınca okey oynadık birlikte. Dostlarla geçen vakit ne güzel.Güle güle ve saadetle otur yuvanda Fatmacığım.

Salı ve Pazartesi akşamı sanırım evdeydim.

Cumartesi günü halamın torunu Mehtap ablamın oğlu Burak'ın sünnet merasimine katılmak için Yalova'ya gittim. Biletimi netten yanlış almışım, hem biletim yanınca hem de saatlerim feribot saatini beklemekle geçince Cumartesi sabahı epey bir gerildim. Fakat Gökçedere'ye binmek üzere bindiğim minübüste cam kenarında oturup bol yeşillikli yolları seyrederken dinlediğim sanat müziğinin etkisi ile gerginliğim yok olmaya başladı:) Mehtap ablamların yazlık evine vardığımda sadece bir gün önceden giden annem ve Şazo yengem vardı. Gelecek olan kalabalık sülalemize yemek yapmaya girişmişlerdi. Biraz dinlenip hemen tehermale gezmeye gittik sonradan gelen kuzenlerle. Çay bahçesinde oturup muhabbet ettik. Ayaklarımızı kaplıca suyuna soktuk. Her geçen saat kalabalıklaşmaya başladık,çoğaldık durduk:) Ben hazır biletim yanmışken ve bu kadar yolu aşmışken kaplıca suyundan da yararlanayım diye kuzen Ayşe ile hamama gittim:) Sünnet kınasının yapılacağı saate kadar sıcak suda bol bol gevşemenin rahatlığını yaşadık . Şansımıza kimse olmayınca hamamı kapatmış gibi olduk. Oteller haricinde ilk kez bir hamama gittim,çok keyifliydi. Tamamen rahatladıktan sonra da kınada bol bol döktürdüm:) Çocuklarla çok eğlendik doğrusu. Kalabalık sülalemle bir arada olmak bile harikaydı zaten.Bu kadar yoğun geçen bir günün ardından geceleyin Mehtap ablamın bizim için tuttuğu evlere dağıldık.

Pazar günü peyderpey yapılan kahvaltının ardından hazırlanıp düğünün yapılacağı mekana gittik. Mekan,konsept,program ve yemekler harikaydı. Burak Osmanlı padişahları gibi omuz üstünde ,mehter marşı eşliğinde tahtta el sallayarak girdi mekana. Üstünde Burak yazan kocaman bir gemi pastasının gelişi de mehter eşliğindeydi. İlk etapta dua okunarak başladı program. Sonra piyanistin çaldığı hafif müzik eşliğinde yemekler yenildi . Burak'ın sınıf arkadaşları harika bir dans gösterisi yaptılar sonra. 7 yaşındaki çocukların bu kadar güzel bir gösteriye imza atmaları bizi çok şaşırttı ve sevindirdi. Emeği geçen öğretmenlerini de kutlarım. Ve daha sonra oyun havalarına geçilip bizim kurtlu sülalenin pistten inmemesi sağlandı:) O gün havayağmurlu olsa da bizler için çok ama çok güzel bir gündü. Allah büyük muradını da göstersin Burak:) Düğün dönüşü eniştem Yenikapı'dan bizi almaya gelince Sütlüce'ye uykuluk yemeğe gittik birlikte o akşam.

Anlatacak çok şey vardır eminim ama yeter bu kadar:) Kal sağlıcakla günlükcağazım:) Hoşçakal...

2 yorum:

BlahBlah dedi ki...

denemeee

BlahBlah dedi ki...

:) daha önce yorum yazdım ama bir sebepten çıkadı demek ki. blogcu da benim yorumlarımı kabul etmiyor, kaale almıyo sanırım kendileri.

yazın sıkıcılığından sanırsam, yorum morum kalmadı.